середа, 26 лютого 2014 р.

Великий син великого народу


  До 200 річчя Тараса Григоровича Шевченка на базі Марфівської ЗОШ Марфівською сільською бібліотекою та вчителем мови та літератури Дрозд В.І.  було організовано та проведено інтелектуальний брейн-ринг  «Знавці творчості Тараса Шевченка». Учасниками якого стали учні            9 – 11 класів.  

   Команди розділились на юнаків та дівчат, суддями виступили вчителі старших класів. Перед змаганнями було прослухано пісню в сучасній обробці на вірш Тараса Шевченка «Думи мої думи». Вступне слово промовила  Дрозд В.І. нагадавши присутнім хто є для українського народу великий  Кобзар.

   Розпочавши запеклу боротьбу між командами  гра закінчилась нічиєю, а підсумком такого заходу було декламування ученицею 10 класу Пиріг Дариною  вірша місцевого автора Тетяни Кузьменко «На добро земля наша багата», який отримав 1 місце у районному конкурсі «До висот Шевченкового слова».     пʼятниця, 14 лютого 2014 р.

Афганістан - біль наших ран.


14 лютого 2014 року на цвинтарі с. Катеринівка відбулося вшанування пам'яті воїна-інтернаціоналіста який загинув обороняючи Республіку Афганістан Кушніра Володимира Васильовича. Минають роки але память  про героїв нашої сільської громади залишається нетлінною. У присутності  учнів, вчителів Марфівської загальноосвітньої школи та жителів села теплі слова про загиблого промовили, голова спілки воїнів – інтернаціоналістів Гронт Микола Юхимович та голова Богданівської сільської ради Панченко Валентина Григорівна. Як відгук з бойових дій в память про незабутній подвиг юного мирного жителя села Катеринівка пролунав залп віддаючи данину герою присутні схилили голови у хвилині мовчання та поклали квіти до його могили.   

АФГАНІСТАН
Стугонить під ногами Земля,
Стугонить, наче зранений звір,
Тут лишилась душа моя,                              
Мої молодість, воля і біль.                     
Тут під чергу зневірених куль,
Через трупи знайомих-близьких,     
Я і сам диким звіром був,
Проклинаючи всіх святих.              
Я і сам убивав, стріляв,                   
 І розтерзаний на шматки,
Залишився як мертвий-живий,
 Непосильний вантаж нести...
Стугонить під ногами Земля,
Пам'ять знову назад вертає              
У квітучий незламний край,       
Що у єдності всіх здолає!!!

                                              Писаренко О.В.