четвер, 30 серпня 2012 р.

Сценарій свята села Богданівка


                                                                                                                      1.

Іщенко

У ріднім краю зелен гай шумить

Я знати рада, про що він мріє-снить.

Я слухала, я чула, як кожна деревина

Шуміла ніжне слово  - Україна.

О, Боже! Дай повік любити край,

Де квітка, пташка і зелений гай,

Де кожна вірна тій землі дитина

Живе єдиним словом  - Україна.

Це мій рідний край

Баранова

Люби свій народ не тому,що він славний, а тому, що він твій. Будь вірним своїй Батьківщині – це твоя колиска. Хто не любить свою Батьківщину, той сирота, без батька, без матері, без усього.

Іщенко

Україна крокує шляхом побудови незалежної держави ось уже 21 рік. Торуючи цю нелегку дорогу, вона добивалась успіху, робила фатальні помилки,раділа і сумувала, йшла вперед і перемагала.

Баранова

Сьогоднішнім святом ми хочемо показати, як ми бачимо себе в нашій державі, ким ми є,що для нас є дорогим.

Іщенко

Шановні односельці! Щиро вітаємо Вас З державним святом України - Днем Незалежності. Бажаємо Вам доброго здоровя , благополуччя ,добра і злагоди у ваших родинах, достатку і процвітання.  Хай усім добре ведеться,щасливо живеться,щедро родить нива, і цвітуть сади!

В цей урочистий день ми зібралися всім селом , щоб відати належну шану  своїй малій Батьківщині – нашій  квітучій  Богданівці,  Богом даній землі.

 

                                                                                                                       2.

Баранова

На нашому святі найпочеснішими гостями є велика родина мешканців села Богданівки – від найменшого її жителя до найповажнішого.

Радість нашого свята з нами розділяють почесні гості:_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

                                                                                                                                 

Іщенко

Як душа заболіє  думками, Про усе, що давно відцвіло,Я вернусь польовими стежками пригорнутись до тебе, село. Ми тут виросли, й помисли  чисті  понесли у життя від землі. Ми не стали своїми у місті,ми серця залишили в селі.

.

Рідня моя рідня

(Вручається хліб і сіль)

Баранова

Богданівка! Славна, щедра земля. Горда своїми жителями, сильна своєю роботящою громадою.

Здавна так повелося, що молоде покоління  шанобливо ставиться до людей поважного віку. Сьогоднішнє свято по праву слід розпочати із вшанування людей, які є гордістю сільської громади. На їх долю випав непосильний тягар війни. Вони захищали рідну землю в боях, своєю працею в тилу наближали велику Перемогу. Це:

Гугляр Федір Дмитрович

Гугляр Євдокія Степанівна

Доценко Уляна Федорівна

Загинайко Поліна Федорівна                                                                                                                                                                      

 

                                                                                                                        3.

Познякова Віра Іванівна

Попова Ганна Демянівна

Солонська Катерина Прокопівна

Татарова Варвара Остапівна

Пальона Параска Мамонтівна

Ярошко Марія Лукянівна

Яра Олена Устимівна

Чаусов Віталій Петрович

Іщенко

 Тримали звично вила і граблі

 Тримали зброю у лиху годину

 Дітей ростили на своїй землі

 І шанували у собі людину.

А ще любили дім свій і село,

У травні – сад, у липні – стиглу ниву.

 Кохання берегли вітрам на зло,

 І долю нелегку, але щасливу.

Для вас шановні ветерани звучить пісня у виконанні Біденко Оксани

Лелеченьки
Баранова                                                            
Село наше красиве і квітуче, має оптимістичну назву – Богданівка. Але все ж справжньою його окрасою є люди. Ми бачимо їх щодня, вони живуть поруч, вони скромні і працьовиті. Вони не звикли до слави, але їх щоденна праця, життя – то джерело людської мудрості і самовідданості. Немало добрих слів може сказати про моїх земляків господиня Богданівської сільської ради , сільський голова Валентина Григорівна Панченко. (слово сільському голові) привітання з ювілеєм Гугляра Ф.Д. та Косенко Н.О
 
4.
Баранова
Для оголошення розпорядження Богданівського сільського голови запрошується секретар сільської ради Михайлова Наталія Володимирівна
( після цього – музичний номер)
                                                                      Сопілочка                                                                     

Іщенко

Село це щоденна праця зранку до пізнього вечора. Тож кому як не працівникам тваринникам знати як це, як пізно лягти і рано підвестися. Добра половина села в свій час працювала на молочно – товарній фермі. Праця важка, але почесна вправні доярки, вмілі телятниці, різноробочі щоденно несли свій вклад на алтарь доброї слави про молочно товарну ферму села Богданівки. Честь і хвала людям, що своєю працею прославили село.

Баранова

До вітального слова запрошується голова фермерського господарства «Шмагайло» уродженець села і його житель Шмагайло Володимир Миколайович___________

До вітального слова запрошується голова правління СФО «Россолан» Собко Наталія Іванівна

Іщенко

Для вас невтомні трудівниці села звучить пісня у виконанні Марії Макарової

                                       Молодушки , молодки

Баранова

Великої поваги і шани заслуговують багатодітні родини. На території села Богданівка проживають  матері, яким  Президентом України присвоєно високе  і почесне звання «Мати героїня», це Піскун Галина Миколаївна яка народила і виховала шестеро синів ,а Косенко Надія Олексіївна - має три сина і дві доньки.

 

5.

Іщенко

Тож для вас шановні звучить пісня у виконані Івана  Резніченка   

Чорнобривці

Іщенко

Так повелося, що в сучасній родині зростає одна-дві дитини. Навіть у селі вже не часто зустрінеш багатодітну родину. А у Богданівці їх кілька – у сім’ї Мойсюк Зінаїди та Анатолія  підростає троє дітей, Головко Анатолій та Антоніна  виховують трьох  доньок та Мойсюк Олександр і Наталія мають трьох діток .

У маленькій хатинці, У тихім куточку .

Мати спить і дитина маленька.

 У віконце одчинене линуть в садочку

 Урочисті пісні соловейка.

 Мати спить, над колискою сина схилившись,

Певно, пісню малому співала.

 А тепер, як приспала його, утомившись

 Край його і сама задрімала.

Баранова

 Для щасливих, багатодітних родин, маленьких і поважних жителів села, для всіх гостей і земляків лунає музичне вітання від Марії  Макарової

                                                   Одна калина

Баранова

27 липня 2012 року в родині Павленків Ганни і Романа  народився синочок, Любомир. Він є наймолодшим жителем села. Хай зростає маленький на радість людям і землякам. А найстарішою жителькою Богданівки  є 94 річна Олена Устимівна Яра, надзвичайно добра і працьовита жінка, яка в свої роки виконує нелегку селянську роботу, іскриться оптимізмом і надією.

 

 

6.

Іщенко

 Для вас Олени Устимівни для маленького Любомирчмка та його батьків музичний дарунок:

Квітка душа

Іщенко

Що значить вишивка у нашому житті…Вона нас вчить любові й доброті, Вона дає наснагу і натхнення, Вона дарує  радість сьогодення. Що значить  вишивка у нашому житті… Ті кольори  рожеві, білі, ніжно – голубі. Даруємо коханим їх ми людям,Плекаємо, ростимо, голубим.

Якими барвами наповним світ, нехай вони нас радують усіх. Хай кольором наповниться життя, адже відомо – світ тримає лиш краса. Тож для нашої вишивальницї Журавель Ольги Василівни  яка представила свої роботи на широкий загал, звучить пісня від учнів Богданівської школи:

Мамина сорочка

 Баранова

А ще багата Богданівка на квіти. Буяють вони різнобарв’ям, село з весни до глибокої осені тоне в кольорах і барвах. Квіти скрізь: біля осель, в палісадниках, а найкращі, найяскравіші клумби – біля школи. В кожній квітці, що виростили дбайливі руки – любов і натхнення жінок – трудівниць, безмежна любов до рідної землі, до краси. Як не пригадати слова класика про те, що краса врятує світ!

Працьовитим, невтомним трудівницям, найкращим квітникаркам села Бакуменко Наталії Олександрівні, Нікітіній Валентині  Миколаївні  та Співак Марії Тимофіївні звучить музичне вітання від  учнів Богданівської школи

Червона калина

Іщенко.

Пишається Богданівка також дизайнерськими здібностями Мельничук Алли яка своїми руками разом з дітками села біля двоповерхового будинку скомпонувала дитячий майданчик з покидькового матеріалу. Відвідуючи цей мальовничий куточок ми можемо побувати на маленькому озерці Африканської країни,відвідати казкових героїв лісового царства. Тож для такої дизайнерки звучить пісня:

7.

Сонячний промінчик

 

    СИНЮК  КАРІНА

Богданівка лагідна і мила

 Водночас велична і проста.

Ти мене з дитинства полонила,

Ти навчила радості й добра.

Я зросла, не знаючи печалю,

Мов трава безжурна, степова,

Тут мене з дитинства колисали

 Шепіт нив і тиша степова.

Тут знайшла я роздуми і сили,

Ця прекрасна, лагідна земля

Дивним зіллям серце напоїла,

Щось мені у спадок віддала.

 Баранова

Є на нашому святі сьогодні золоті ювіляри – подружжя Чубенко Василь Гаврилович та Галина Семенівна а Гугляр Федір Дмитрович та Євдокія Степанівна святкували діамантове весілля вони в парі понад 60 років.

  Іщенко

Бажаємо вам у злагоді та любові  прожити, ще не один десяток літ, а Марія Макарова вам дарує пісню:

Пойте птахи песенки

Баранова

Села, як і люди, мають свої біографії. У кожного вона своя. Тільки в селі людина може так близько спілкуватися із природою, розуміти її душею.

 

 

 

8.

Іщенко

Я дякую долі за те, що народилася у цьому благословенному краї, у цьому райському куточку землі, за те, що де б я не була, серцем завжди лину до отчого порогу, до рідної хати, до найдорожчих людей. Біля хати – різнобарвні квіти, на порозі – усміхнена мама, в хаті – тепло і затишно, а я – не доросла людина з життєвим досвідом, а маленьке дівча, залюблене в красу степового  краю. І на нашому святі сьогодні – поважні люди, які мають досвід і гідно йдуть обраною стежиною життя. Всі вони родом з Богданівни. Тут починалося все в їхньому житті.

Баранова

Село, заціловане всіма вітрами, Колиска любові і пісня душі. Тут стелеться легко дорога до мами Стежина дитинства веде в спориші. Пісенний мій краю, любов моя вічна Тут пам’ять козацька і слава батьків. Так хочеться довше дивитися в вікна,Вдивлятися в очі своїх земляків.

Іщенко

З поклоном  доземним  тобі побажаю Селянського щастя не втратити суть. Хороших пісень і рясного врожаю Лелеки ж побільше хай діток несуть.

 

Пшеничне перевесло

Свято села Богданівка


       В день Незалежності України 24 серпня на майдані в центрі села зібралася дружня, працелюбна громада, щоб віддати належну шану своїй малій Батьківщині – рідній, квітучій  Богданівці, Богом даній землі. Цим  святом ми  показали, як ми бачимо себе в нашій державі, ким ми є,що для нас є дорогим.

        Передумовою гарного настрою та доброзичливих усмішок стали подарунки, які підготували селу до Дня Незалежності України Богданівська сільська рада та землекористувачі. Напередодні тут виконано ремонт шляхово – вуличного покриття на вулицях Олексія Собка та Будівельна на суму 170 тисяч гривень, відремонтовано приміщення початкової школи та дитячого садка і встановлено внутрішні туалети. Коштами ФГ «Шмагайло» підключено 12 світлоточок по вулицях села. Завдячуючи голові СФО «Россолан» Собко Н.І. виготовлено адресні таблички більш ніж на 100 будинків та вивіску з назвою села Богданівка.

        Богданівський сільський голова Панченко Валентина Григорівна від імені виконкому сільської ради поздоровила всіх жителів села та відзначила людей, які своїм посильним вкладом прославляють свою малу Батьківщину, нагородивши грамотами депутатів сільської ради, громадських активістів. Долучились до цієї урочистої події  голова фермерського господарства «Шмагайло», уродженець села і його житель Шмагайло Володимир Миколайович та голова правління СФО «Россолан» Собко Наталія Іванівна, вручивши цінні подарунки та грамоти працівникам, ветеранам війни та праці.

        На святі вшанували найпочесніших мешканців села – людей поважного віку. В їх числі іменинники Гугляр Федір Дмитрович та Косенко Надія Олексіївна, які справляли свої 85 та 75 літні ювілеї.

          З золотим весіллям привітали подружжя Дундук Миколи Дмитровича і Любов Карпівни. В селі Богданівка проживають дві матері – героїні : Піскун Галина Миколаївна та Косенко Надія Олексіївна. На їх честь лунали численні вітання та музичні подарунки. В центрі уваги свята були багатодітні родини Головко Анатолія та Антоніни, Мойсюк Зінаїди та Анатолія, Мойсюк  Олександра і Наталії.

         Односельці не обділили увагою найстарішу жительку села 94-річну Яру Олену Устимівну. Радо зустрічали на святі наймолодшого жителя сільської громади Любомирчика Павленка, який народився 27 липня 2012 року.

      Окрасою свята та гарного настрою стали барвисті вишиванки – роботи сільської майстрині Журавель Ольги Василівни, якими був уквітчаний майдан.

        Було відзначено кращих господинь села: Наталію Бакуменко, Валентину Нікітіну, Марію Співак, Олену Біденко, садиби яких утопають у яскравих квітах.

         Організатором свята виступив Марфівський сільський будинок культури (завідуючий Резніченко Іван Степанович) та сільська бібліотека (завідуюча Баранова Тетяна Володимирівна). Завдячуючи таланту солістки Марії Макарової, учениці Марфівської  ЗОШ І-ІІІ ступенів Оксани Біденко, учням Богданівської ЗОШ  І ступеня, ведучим Світлані Іщенко та Тетяні Барановій , ця подія стала справжнім масовим дійством  для жителів села, а частування кашею та морозивом ще більше всіх зблизило. Святкування завершилося веселою дискотекою.    

        Такі заходи згуртовують громаду дають можливість поспілкуватися у невимушеній атмосфері і пам’ятати, що треба  любити свій народ не тому,що він славний, а тому, що він твій. Бути вірним своїй Батьківщині – бо це твоя колиска. Хто не любить свою Батьківщину, той сирота, без батька, без матері, без роду.












Завідуюча

 Марфівською сільською бібліотекою

Баранова Тетяна Володимирівна

четвер, 24 травня 2012 р.

В пам'яті завжди живі.






9 трвня 2012 року біля обелісків сіл Згода та Катеринівка відбулися урочисті мітинги присв'ячені Дню Перемоги. Щирі вітання учасникам Великої Вітчизняної війни та побажання міцного здоров'я прозвучали у цей св'ятково-сонячний  день. До уваги громади у виконані гурту "Лілея" прозвучали пісні на патріотичну тематику. Свято закінчилося частуванням "Солдацькою кашею"

пʼятниця, 4 травня 2012 р.

Пам'ять





4 травня 2012 року, відбувся автопробіг "Пам'ять" приурочений до Дня Перемоги. Учасниками акції виявились мешканці сіл Згода, Марфівка, Катеринівка, учні Марфівської школи та працівники сільської ради, які вшанували пам'ять воїнів, що загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни, захищаючи свободу і незалежність рідної землі, хвилиною мовчання та покладанням квітів до обелісків на братських могилах сіл Згода та Катеринівка.

субота, 28 квітня 2012 р.

Веселі кульки

На базі Марфівської сільської бібліотеки, 25 квітня 2012 року відбувся масовий захід для учнів 7 класу, на якому було представлено таку форму мистецтва та розваги як "Твістінг".
Дітей було ознайомлено з історією виникнення повітряних кульок та звідки взялися такі веселі фігурки у вигляді собачок, мишок, тощо.
Завдяки комп'ютерам програми "Бібліоміст" діти мали можливість переглянути майстер-клас по "Твістінгу" та самим змайструвати самих простих звірят.








вівторок, 24 квітня 2012 р.

Радон - друг і ворог

24 квітня 2012 року на базі Марфівської сільської бібліотеки, для учнів 1-4 класів проведено інформаційну годину на тему "Стоп радон". дітям було доведено до відома про шкідливі та користі якості радону. Учні мали можливість переглянути тематичну виставку "Радон - друг і ворог".




 

понеділок, 23 квітня 2012 р.

Природа і ми...

20 квітня в селі Марфівка  до Дня довкілля відбулася акція " Посади дерево".
  У ній прийняли участь учні школи, працівники сільської ради та бібліотеки. Під час заходу було висаджено 25 берізок.



  Пройдуть роки, діти виростуть, а березовий гайок, на пагорбі, біля церкви буде милувати око.

Ми завжди поважаємо минуле

7 квітня учні школи виявили бажання прибрати біля пам'ятника ветеранам Великої Вітчізняної війни в с. Згода.
Ось це і називається волонтерська робота.
Тож пишайтеся підростаючим поколінням бо вони і є малі патріоти нашої великої держави.

вівторок, 3 квітня 2012 р.

28 квітня 2012 року на базі Антонівської сільської бібліотеки Марфівська сільська бібліотека презентувала роботу Інтернет-центру.

Дивитись презентацію

вівторок, 27 березня 2012 р.

Подорож до народознавчої кімнати учнів 1 класу





Історія Марфівської сільської бібліотеки

Марфівська сільська бібліотека

  Перша сільська бібліотека була створена на базі сільського клубу в селі Згода у 1952 році, завідуючою призначено Семеренко  Лідію Миколаївну.    Фонд на той період становив 1000 екземплярів. З поступовим надходженням книг та збільшенням попиту, бібліотеку перевели  до Марфівського клубу, обґрунтувавши це тим, що село Марфівка – об’єкт соціально – культурної сфери. У 1980 році бібліотечна система була централізована. На посаду завідуючої  Марфівською бібліотекою – філіалом була призначена Черевашко Ніна Яківна, яка пропрацювала до 1982 року та передала посаду наступниці Кирпі Раїсі Іванівні. На правлінні колгоспу у 1983 році було вирішено Марфівський клуб розбудувати та розширити,  у зв’язку з цим бібліотеку перевести до сільського клубу села Згода. У 1985 році завідуючою бібліотекою стала Зацерковна Раїса Іванівна. На той період фонд бібліотеки налічував 12 тис. екземплярів.  Раїса Іванівна пропрацювала на цій посаді до 1986 року.
У 1987 році бібліотека була переведена у хатину баби Щербини і завідуючою стала Семеренко Оксана Борисівна, пропрацювавши на цій посаді 2 роки.
У 1989 році на посаду затвердили Шломченко Вікторію Леонідівну, яка віддано пропрацювала до 1992 року. І знову на посаду завідуючої було призначено нову людину – Самілик Наталю Іллівну, яка пропрацювала до 1994 року і передала цю посаду Живіцькій Наталі Зотівні. На той період бібліотечний фонд становив 8 тис. екземплярів.
У 1995 році було припинено поповнення бібліотечного фонду у зв’язку зі скрутним фінансовим становищем.
У 1998 році Марфівська сільська бібліотека була передана на баланс Богданівської сільської ради та переведена до новозбудованого адміністративного приміщення. Завідуючою було призначено Баранову Тетяну Володимирівну, яка працювала на 0,25 ставки. Той період був для бібліотеки дуже скрутним, періодичні видання не передплачувалися, бібліотечний фонд не поповнювався. У 2000 році Тетяна Володимирівна вступила до Олександрійського училища культури, яке закінчила у 2002 році, набувши професію бібліотекаря.  З допомогою фінансування сільською радою розпочато поповнення бібліотечного фонду книгами та періодичними виданнями. У 2009 році у приміщенні Марфівської бібліотеки зроблено капітальний ремонт та розширено приміщення з однієї кімнати до трьох, встановлено електроопалення, створено народознавчу кімнату, де зібрані речі народного вжитку, подаровані сільськими жителями. На період 2009 року фонд сільської бібліотеки поповнювався регулярно. Богданівська сільська рада надала фінансування на розширення передплати періодичних видань. На базі Марфівської сільської бібліотеки у листопаді 2009 року було проведено виїзний семінар для бібліотечних працівників району на тему: «Масова робота у сільській бібліотеці». У 2010 році Марфівська сільська бібліотека приймала участь в районному  конкурсі «Краща сільська бібліотека Долинщини» і зайняла 2-е місце. Сільська бібліотека прийняла участь у ІІ раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», оголошеного програмою «Бібліоміст». 6 бібліотек Долинського району отримали перемогу, в результаті якої Марфівська сільська бібліотека отримала в користування жителями села 2 комп’ютери з навушниками, вебкамерами та копіювальною технікою. А сільська рада забезпечила оплату інтернет – зв’язку.