середа, 26 серпня 2015 р.

Наш прапор житнім золотом цвіте


23 серпня біля приміщення Марфівського будинку культури за сприянням Марфівської сільської бібілотеки відбулися урочистості присвячені Дню Державного Прапора України.
   Згідно Указу Президента України від 23 серпня 2004 року на вшанування багатовікової історії українського державотворення, ми  щороку  відзначаємо День Державного Прапора України, одного  з основних державних символів поряд із Державним Гербом та Державним Гімном. Це найважливіше свято для нашої Батьківщини, для людей всіх поколінь, данина поваги символу великої незалежної держави.

Крилатий вітер розвиває стяг –
Блакить із золотом на нім переплелися,
Наш прапор майорить неначе птах:
Народ не вмер й нікому не скорився!


Ми пишемо історію землі,
Своєї незалежної країни,
Ми – громадяни,
гідні працьовиті.
Держава наша – вільна Україна.

З часів далеких відгомін іде
Про прадідів відвагу, мужність, славу.
Наш прапор житнім золотом цвіте;
Він – символ незалежної держави.
Знамення сяє сонцем золотим,
Небесною виблискує блакиттю…
З ним здобували все, що є святим;
І нас із ним нікому не скорити!

 
 
 
 
 
 












Маковія

14 серпня у Етно-центрі Марфівської сільської бібліотеки  зібрались читачі, щоб за народним звичаєм виготовити з квітів "маковійчики" у букеті обов’язково присутні великі достиглі голівки маку.  До нього кладуть і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави (які в народі називають зіллям, зіллячком): васильки, м'яту, чебрець, любисток, петрові батоги, полин, деревій, будяк-пристрітник. Колись вважали, що на Маковея треба обов'язково посвятити квіти, бо «від цього квітне господарство». Святити несли також вінок із квітів і колосків, посередині якого ставили свічечку.
День величний Маковія
Хай теплом на всіх повіє,
Щоб в країні в кожній хаті
Стали всі добром багаті,
Щоби в кожній у оселі
Стали мешканці веселі,
І добробут, і любов
Принесе під кожен кров.
Хай дарує мир і ласку,
Поверне життя на казку.
Бо ж достойні наші люди
Щастям бавитися всюди.
Кожен присутній скомпонував собисто для себе "маковійчик" та зарядився позитивним настроєм на цілий день.


Життєдайне сонце у твоїх руках

29 липня 2015 року у приміщенні Долинської районної бібліотеки для дорослих відбувся конкурс інновацій «Формування громадянської позиції, національної свідомості, культури і духовності» де Марфівська сільська бібліотека представила свій проект.
  Колосок і калина,
І рушник домотканий,
Хліба чорний окраєць
І розсипана сіль…
Все до болю знайоме –
Обереги домашні,
Пісня й дума народу,
Його радість і біль.Бібліотека сьогодні – це інформаційний    і культурний   центр  для жителів громади. Велінням часу  стало  втілення   в бібліотечну діяльність інноваційних технологій тож сільська бібліотека запровадила соціальну інновацію під назвою «Життєдайне сонце у твоїх руках» , Це майстер класи з виготовлення снопа, розповіді про його значення у побуті українського народу.
У 2013 році землеупорядник Богданівської сільської ради Писаренко Галина Михайлівна проявила ініціативу з виготовлення такого оберега та долучила сільську бібліотеку для більш поглибленног інформаційного забезпечення жителів громади.Виготовлений сніп став атрибутом багатьох масових заходів, таких як: флеш-моб «Україна єдина», хода вишиванок «Вишиванку одягайте Україну об’єднайте»,майстер клас «Життєдайне сонце у твоїх руках», Бібліотека територія єдності, де відбулося читання віршів Шевченка під назвою «Читай, формат немає значення» , театральний фестиваль «Вересневі самоцвіти», зустріч студентів практикантів ІІ курсу Кіровоградського педагогічного університету та День Незалежності «Моє село – колиска мого роду». До уваги колег було представлено презентацію цих масових заходів, відео ролик та роздано вебліографічні покажчики.









середа, 19 серпня 2015 р.

Сніп Українського Різдва.


Дуже файний наш “дідух”,
Солом’яний в нього дух,
Зерновиті колоски,
Золота солома;
Вставай, пане, на покуття,
Сторожуй нам дому!
22 червня землеупорядник Богданівської сільської ради Писаренко Галина Михайлівна провела  майстер клас з виготовлення снопа де бібліотекар Марфівської сільської бібліотеки розповіла про його значення у побуті українського народу.
  Ітернет-Центр сільської бібліотеки представив до уваги користувачів, адресси сайтів де можна  навчитись виготовляти більш колоритніші Дідухи Українського Різдва:
 www.youtube.com/watch?v=f6L0VOzSAoE
www.youtube.com/watch?v=zP8Ze3kLe4Y
olenasunny.blogspot.com/.../workshop-product...
www.malecha.org.ua/forum/index.php?...
te.20minut.ua/.../ternopilski-maystri-rozpovili-y...
sami.nashlviv.com/.../maister-klas-po-vygotovl...
atoua.com ›


Інформаційна година з надзвичайних ситуацій.

19 червня перед закриттям пришкільного табору "Веселка" Марфівської загальноосвітньої школи, Марфівська сільська бібліотека провела інформаційну годину під назвою "Правила поведінки під час літніх канікул". Було надано присутнім розяснення які бувають наслідки коли не дотримуєшся рекомендацій. Діти  привели теж приклади зі свого життя та взяли до уваги надану їм інформацію.

Районне Свято казки

10 червня відбулося Свято казки організоване Долинською районною бібліотекою для дітей. Участь у якому прийняла  читач Марфівської сільської біблотеки учениця 8 класу Ліфенко Лілія у номінації "Чарівний голос" та виконала пісню Ельзи  з Мульфільму "Холодне серце".

Щоб оберігати-треба знати!


4 червня Марфівська сільська бібліотека та пришкільний табір "Веселка" Марфівської загальноосвітньої школи до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища запропонували дітям сформувати екозагони які повинні слідкувати та попереджати засмічування парку біля Марфівського будинку культури, доглядати за братськими могилами в селі Згода та Катеринівка під час літніх канікул.

Літо кличе до бібліотеки.

Розпочалась літня пора. Закінчився учбовий процес у Марфівській загальноосвітній школі та відкрився пришільний табір "Веселка".Марфівська сільська бібліотека розпочала цикл заходів під назвою "Під час літніх канікул". До Міжнародного Дня захисту дітей організовано "Бібліотечні посиденьки" де діти могли познайомитись з героями цікавих  казок та переглянути мультиплікаційні новинки.

понеділок, 17 серпня 2015 р.

Мітинг з нагоди Дня памяті і примирення та 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


 
Минають роки, відлітають у вічність… 70 років минуло з тієї тривожної ночі, коли замовкли останні постріли гармат, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів людей. В жахіття війни було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі. Друга Світова тривала довгих б років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Все далі відходять грізні роки Другої Світової війни. Але не згасає пам'ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших.
   Мільйонам людей назавжди врізався в пам’ять біль Другої Світової війни. Червоним лиховісним полум'ям кривавого терору увірвався він до мирних осель Західної України того далекого 17 вересня 1939 року, розірвав небо хижою тінню фашистської навали, димом пожеж, смертю і руїнами Наддніпрянської України 22 червня 1941 року. Вікопомна неділя, мирний день відпочинку, обернувся довгими роками страждань.
9 травня на території Богданівської сільської ради біля братських могил с. Катеринівка та с. Згода відбулися Мітинги з нагоди Дня памяті і примирення та 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні лунали св'яткові пісні побажання миру та процвітання нашій Незалежній Україні, не оминули теплі слова учасників АТО які захищають цілісність нашої держави. Після закінчення мітенгу всіх бажаючих пригощали солдацкою кашею.




Пам'ять

8 травня о 13.00 біля братської могили в селі Згода відбувся мотопробіг "Пам'ять" на якому  працівники місцевого самоврядування Богданівської сільської ради, педагоги та учні Марфівської загальноосвітньої школи, працівники культури Богданівської сільської ради та представники Долинського району, віддали шану загиблим учасникам Другої світової війни які навіки вкарбовані в граніт.
Ви знов сьогодні поряд з нами,
Та невблаганний плин років...
Гроза відлунює громами
    В старих листах поміж рядків...
Умитий ранок зустрічає
 Семидесятий  мирний рік,
А друзі десь за небокраєм...
Лиш вічне полум'я палає,
Щоб душі зболені зігріть.

 


Пройдуть роки, десятки років , цього ніколи не забути.

8 травня на базі Марфівської сільської бібліотеки відбулася фото-виставка учасників Другої світової війни. До уваги присутніх було представлено фотограії та списки ветеранів Богданівської сільської ради які захищали нашу землю від ворожої навали та проливали кров за Батьківщину. 
 

Безпека понад усе


18 квітня Марфівська сільська бібліотека спільно з вчителем географії Різніченко Людмилою Григорівною та учнями 5 класу Марфівської загальноосвітньої школи провели презентацію агітбригади по безпеці життєдіяльності, під гаслом «Безпека понад усе». Де всім присутнім у віршованій формі та з піснями було розяснено як поводити себе у екстених випадках у які може потрапити кожен з необережності . Захід відбувся у актовому залі Марфівської загальноосвітньої школи та на базі Долинської гімназії – загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів де відбулося змагання серед агітбригад. Наша команда посіла ІІІ призове місце.

Найкращий читач України


15 квітня  бібліотека для  дітей Долинського району проводила конкурс «Найкращий читач України», в якому читач Марфівської сільської бібліотеки учень 6 класу Човгун Максим представляв свою найулюбленішу книгу Всеволода Нестайка «Тореодори з Васюківки»  та отримав подяку за участь у конкурсі. Питаючи у Максима про книги, про друзів, хлопчик відповів, що друзів у ноьго багато, але "Книга - це друг, який ніколи не зрадить".