вівторок, 27 березня 2012 р.

Історія Марфівської сільської бібліотеки

Марфівська сільська бібліотека

  Перша сільська бібліотека була створена на базі сільського клубу в селі Згода у 1952 році, завідуючою призначено Семеренко  Лідію Миколаївну.    Фонд на той період становив 1000 екземплярів. З поступовим надходженням книг та збільшенням попиту, бібліотеку перевели  до Марфівського клубу, обґрунтувавши це тим, що село Марфівка – об’єкт соціально – культурної сфери. У 1980 році бібліотечна система була централізована. На посаду завідуючої  Марфівською бібліотекою – філіалом була призначена Черевашко Ніна Яківна, яка пропрацювала до 1982 року та передала посаду наступниці Кирпі Раїсі Іванівні. На правлінні колгоспу у 1983 році було вирішено Марфівський клуб розбудувати та розширити,  у зв’язку з цим бібліотеку перевести до сільського клубу села Згода. У 1985 році завідуючою бібліотекою стала Зацерковна Раїса Іванівна. На той період фонд бібліотеки налічував 12 тис. екземплярів.  Раїса Іванівна пропрацювала на цій посаді до 1986 року.
У 1987 році бібліотека була переведена у хатину баби Щербини і завідуючою стала Семеренко Оксана Борисівна, пропрацювавши на цій посаді 2 роки.
У 1989 році на посаду затвердили Шломченко Вікторію Леонідівну, яка віддано пропрацювала до 1992 року. І знову на посаду завідуючої було призначено нову людину – Самілик Наталю Іллівну, яка пропрацювала до 1994 року і передала цю посаду Живіцькій Наталі Зотівні. На той період бібліотечний фонд становив 8 тис. екземплярів.
У 1995 році було припинено поповнення бібліотечного фонду у зв’язку зі скрутним фінансовим становищем.
У 1998 році Марфівська сільська бібліотека була передана на баланс Богданівської сільської ради та переведена до новозбудованого адміністративного приміщення. Завідуючою було призначено Баранову Тетяну Володимирівну, яка працювала на 0,25 ставки. Той період був для бібліотеки дуже скрутним, періодичні видання не передплачувалися, бібліотечний фонд не поповнювався. У 2000 році Тетяна Володимирівна вступила до Олександрійського училища культури, яке закінчила у 2002 році, набувши професію бібліотекаря.  З допомогою фінансування сільською радою розпочато поповнення бібліотечного фонду книгами та періодичними виданнями. У 2009 році у приміщенні Марфівської бібліотеки зроблено капітальний ремонт та розширено приміщення з однієї кімнати до трьох, встановлено електроопалення, створено народознавчу кімнату, де зібрані речі народного вжитку, подаровані сільськими жителями. На період 2009 року фонд сільської бібліотеки поповнювався регулярно. Богданівська сільська рада надала фінансування на розширення передплати періодичних видань. На базі Марфівської сільської бібліотеки у листопаді 2009 року було проведено виїзний семінар для бібліотечних працівників району на тему: «Масова робота у сільській бібліотеці». У 2010 році Марфівська сільська бібліотека приймала участь в районному  конкурсі «Краща сільська бібліотека Долинщини» і зайняла 2-е місце. Сільська бібліотека прийняла участь у ІІ раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», оголошеного програмою «Бібліоміст». 6 бібліотек Долинського району отримали перемогу, в результаті якої Марфівська сільська бібліотека отримала в користування жителями села 2 комп’ютери з навушниками, вебкамерами та копіювальною технікою. А сільська рада забезпечила оплату інтернет – зв’язку.

2 коментарі:

 1. Таня! Вітаємо з днем народження!!!!!!!
  В цей дорогий для серця день,
  Бажаєм квітів і пісень!
  Від друзів щирих привітань,
  Від зірок здійснення бажань!
  Від сонця, світла і тепла,
  Щоб доля щедрою була!
  І не спинити часу лік,
  Нехай щастить весь довгий вік!
  Бібліотека для дорослих

  ВідповістиВидалити